Молодіжний форум соціально-відповідального бізнесу

Молодіжний форум соціально-відповідального бізнесу

10 вересня 2021 року у місті Миколаєві відбувся Молодіжний форум соціально-відповідального бізнесу.

Форум є фінальним етапом проєкту «Молодіжна школа соціально-відповідального бізнесу: навчання для протидії наслідкам пандемії COVID-19», який впроваджується ГО «МрійДій» у партнерстві з ПРООН, Урядом Швеції, Управлінням молодіжної політики ММР та Миколаївською обласною адміністрацією.

На Форумі 10 авторів презентували свої мікропроєкти проєкту «Молодіжна школа соціально-відповідального бізнесу: навчання для протидії наслідкам пандемії COVID-19».

1. «Безпека під ногами»
В результаті реалізації ініціативи буде влаштувано додаткове освітлення, що дублюватиме сигнал основного світлофора на тротуарах біля переходу і створюватиме додатковий світловий сигнал пішоходам.

2. «AR-старовинні локації міста М»
В рамках ініціативи буде установлена перша інформаційна локація з qr- кодом, за допомогою якого кожен мешканець міста зможе побачити історичні об’єкти Миколаєва та зробити селфі на їх фоні.

3. «Молодь Дій»
В результаті реалізації ініціативи проведено 4 спортивно-танцювальні івенти в різних локаціях міста. Ініціатива сприяє розвитку та популярізації здорового образу життя та позитивного оточення через призму вуличних культур.

4. «Нова Ти!»
Ініціатива включає цикл безкоштовних тренінгів з розвитку жіночності для 80 дівчат з районних центрів Миколаївської області і складається з тренінгів, занять з акторської майстерності, арт-терапії, основ та правил фотопозування, макіяжу, зачісок, правильної ходи на підборах, фотосесії тощо.

5. Курси домедичної допомоги «Sample»
В рамках ініціативи проведені перші постійно діючі курси з навчання навичкам домедичної допомоги в місті Миколаєві. Усього відбулося 5 курсів для 50 мешканців Миколаєва. Створено перший міський телеграм-бот з інформацією про алгоритми надання домедичної допомоги.

6. «Запусти мрію у небо!»
В межах даної ініціативи проведено навчальний курс з виготовлення та керування кайтами для 5 родин учасників АТО та ВПО. Після закінчення навчання родини взяли участь у фестивалі повітряних зміїв на фестивалі у Коблево нарівні з іншими учасниками фестивалю.

7. «Nikolaev Streetball Festival»
Огранізатори ініціативи провели цикл турнірів «Mykolayiv Streetball Festivall» , в яких взяли участь 28 різних команд, 146 непрофесійних баскетбольних гравців. Це наймасштабніший регіональний турнір, який проводився за стрітбольних правил в Миколаївській області.

8. «Green Day»
Освітній курс з популяризації здорового харчування та навчання вирощування мікрогріну для дітей з багатодітних родин 7-12-ти років.

9. "Інформаційна вакцина для молоді Миколаєва»
Це освітній онлайн-захід на тему медіаграмотності ексклюзивно для студентів та учнів 9-11 класів м. Миколаєва. На заході молодь навчили виявляти фейки та інформаційні маніпуляції.

10. «Без Слів»
Ініціатива направлена на сприяння популяризації мови жестів серед дітей та дорослих м. Миколаєва. Проєкт покликаний навчити дітей основним жестам, які допоможуть для спілкування з людьми з вадами слуху; підвищити рівень толерантності дітей підліткового віку; привернути увагу до проблем осіб з порушенням слуху в місті Миколаєві.

Напередодні Форуму бізнес-платформа «МрійДій» провела Конкурс «Кращі практики соціально-відповідального бізнесу Миколаївської області за 2020 і 2021 роки» серед реалізованих молоддю проєктів, які покликані на протидію пандемії.

На Форумі були відзначені переможці в номінаціях:
- Кращі практики в розвитку туризму –проєкт «AR-старовинні локації міста М», Компанія «UpperCode»;
- Кращі практики з підтримки молодіжних проєктів та ініціатив –проєкт «Нова Ти!», Модельна агенція «Glyanec»;
- Кращі практики з розвитку освіти, навчання та просвітницької діяльності– проєкт «Курси домедичної допомоги SAMPLE»;
- Кращі практики з створення соціального підприємництва –проєкт «Запусти мрію у небо», ГО «Федерація повітряних зміїв»;
- Кращі практики з розвитку волонтерства –проєкт «Тиждень добра», "Благодійний фонд "Від серця до серця";
- Кращі практики з надання інклюзивних послуг – проєкт «Без слів» ФОП Овод Олена Вікторівна;
- Кращі практики зі сталого розвитку та екології - проєкт «Green Day», ГО «Ресурсний центр громадських ініціатив»;
- Кращі практики з розвитку медіа та медіа-освіти – проєкт «Інформаційна Вакцина для молоді Миколаєва», ТОВ «Імеджінсі Студіос»;
- Кращі практики з розвитку та підтримка культури - проєкт «Молодь Дій», ГО "Inspire Extreme";
- Кращі практики з розвитку та підтримки спорту - проєкт «Mykolayiv Streetball Festivall»;
- Кращі практики з розвитку маломіських територіальних громад –проєкт «Платформа добрих справ» для громади м. Первомайськ: протидіємо COVID 19 разом!», ГО "МООЛМС "МОЛОДЬ - МАЙБУТНЄ НАЦІЇ".

Програму Форуму продовжила панельна дискусія на тему «Роль місцевого самоврядування в розвитку політики соціально-відповідального бізнесу в місті Миколаєві» за участю Міського голови міста Миколаєва – Олександра Сєнкевича, Голови Бізнес-платформи «МрійДій» Максима Бревди, співзасновника Бізнес-платформи «МрійДій» Констянтина Королькова, директора ТОВ «ЕнергоСервис» – Іллі Котова, Начальника управління молодіжної політики ММР – Олександра Рябенка, підприємеця міста Вознесенська Віталія Возняка.

Наступна тема, яку обговорили на Форумі: «Механізми співпраці: влада, громада та молоді бізнесмени заради сталого розвитку міста Миколаєва і області». Дискусія пройшла за участю: Секретаря ММР – Дмитра Фалька; Заступника голови ММР Дмитра Лазарєва, представниці ПРООН в Миколаївській області – Тетяни Гвоздь, директорки «Дія.Бізнес / Миколаїв» Ірини Врублевської, депутата Вознесенської міської ради, члена ГО "Фабрика настрою"– Дениса Хімія, керівник проєкту «Молодіжна школа соціально-відповідального бізнесу навчання для протидії наслідкам пандемії COVID-19» Віктора Сікаленка.

UNDP Ukraine / ПРООН в УкраїніDVV International UkraineУправління молодіжної політики Миколаївської міської радиКлуб сталого розвитку "Південна ініціатива"#ПРООН#UNDP#SIDA#МолодіжнаШкола